Huvitavat      Sündmused      Kontakt      

Aednike kevadkonverents Anija mõisas

zero base cad Kaasaegse veebilehe loomine ja mõjusate kodulehtede tegemine aitab veebilehtede disaini valmistamise nähtavamaks teha, vaata aara.ee poolt kodulehekülgede valmistamise kohta aitab näidata kuidas veebilehe tegemine muudab ettevõtte netilehe moodsalt populaarseks lisaks ka kodulehe optimeerimine loob head eeldused koduka Google otsingu kaudu, lisaks aitab kodulehtede tegemise ja optimeerimisele tähelepanu pööramine netilehekülgi ka paremini ülesse leida, loe uue veebilehekülje tegemisest aara.ee disainibüroos lähemalt käib ja mida täpselt kodulehe tegemine endas kätkeb.
Huvitavad koolitused ja sündmused Varasem arhiiv Eriti antioksüdantide rikkad õunad Kuidas looduslikul moel taimi kahjurite eest kaitsta Aiakahjurite ennetamine Kuidas vabaneda aias tigudest Permakultuurist Nutikalt tehtud peenrad Kuidas teha koduaias permapeenraid? Kasvata aias supertoitu Milliseid taimi koos kasvatada?TABEL Kevadisi taimetoite Metsikud maitsed I: umbrohi ei hävine - ole sama sitke, terve ja võimas nagu väekas naat! Metsas ja niidul on toidulaud kaetud Umbrohi toidulauale Umbrohu hapendamine Eesti looduslikud söödavad taimed Jaan Kaplinski artikkel "Aiad omale ja teistele" Jaan Kaplinskilt "Pajude kiituseks" Toidumets Aiast huvituvad naised pärast 30. eluaastat Taimeravi e-raamat Maheaiandus Nõuandeid köögivilja-, puuvilja- ja seenekasvatajatele Talikülvist 2015.a. aasta puud Tallinna Lillefestival 2015 2015.a. kasvuhoonete trendid Tallinna Kopli Ametikooli nooremaednike lõpuaktus 31.10.14 Eesti Aiandusliidu Visioonikonverents 30.10.14 Külvikalender 2016 Parimad taimsed RAUA allikad KUU faasid 2016 Seltsilistaimed

Aednike kevadkonverents Anija mõisas

AEDNIKE KEVADKONVERENTS
Pühapäeval, 12. aprillil Anija mõisas

Kell 10.45 registreerimine.
Kell 11.00 konverentsi avamine.
Kell 11.05-11.55 loeng „Kevadine väetamine ja taimekaitse poest leitavate ja looduslike vahenditega“ – Substrali aianduskonsultant Eneli Käger.
Kell 12.00-12.45 loeng „Kevadel õitsevad ilupõõsad ja nende kasvatamine“ – Karla küla Tõnise puukool, Tõnis Tenso.
Kell 12.50-13.00 PILDIESITLUS: Monika Kannelmäe tutvustab Peningi küla inglise stiilis dendroparki „Smaragd“, mille rajasid 1985. aastal legendaarsed aia- arhitektid Irma Tungal ja Aksel Kurt.
Kell 13.00-13.25 KOHVIPAUS. Töötab kohvik. Müügil soojad joogid, soolased ja magusad pirukad.
KOHVIPAUSI AJAL SAAB OSTA Eneli Kägeri autogrammiga trükisooja nõuanderaamatut „Aiast siin- ja sealpool aknalauda“. Raamat sisaldab nõuandeid taimekasvatajale läbi aasta. Siit leiab nii hobiaednik kui toalillekasvataja vastused peamistele küsimustele, mis puudutavad taimi ning nende kasvatamist kevadest kevadeni. Rohkete fotodega illustreeritud raamatus on autor lähema vaatluse alla võtnud järgmised teemad:
-taimede valimine tuppa ja aeda;
-kasvumullad ja -substraadid;
-taimede külvamine/istutamine ja ümberistutamine;
-taimede hooldamine ja väetamine;
-puude ja põõsaste lõikamine;
-taimekahjurid ja -haigused.
Raamatu lõpus leidub kasulikke retsepte, kuidas ise väetisi ja kemikaalivabu pritsimisvahendeid kokku segada, ning tähelepanekuid ja soovitusi, kuidas erinevad taimed üksteist kaitsta võivad.
Kell 13.25-13.50 loeng „Varajased kaunitarid püsilillede maailmas“ – aiaringi juhendaja ja aednik Helve Vaarmann.
Kell 13.50-15.50 loeng „Kevadised lõikamistööd marja- ja puuviljaaias“ – aiatark
Väino Eskla.
Kell 15.50-16.00 AUHINDADE loosimine ja konverentsi lõpetamine.

M Ü Ü G I L põnevad aed- ja juurviljaseemned firmalt Akone
ja Väino Eskla mustsõstraistikud.
NB! Soovid kindlate sortide osas palun edastada eelregistreerimisel.
Beebitaimede ja seemnete ROHEVAHETUS.
O S A L U S T A S U 6 eurot.
NB! Kõikide registreerijate vahel loositakse erinevaid aia-auhindu.
PEAAUHIND: Aiaringi ühepäevane reis „Imelised püsililled“ Tartu Botaanikaaeda,
S. Savisaare ja A. Kähri koduaeda.
Eelregistreerimine 5. aprilliks
Helve Vaarmanni telefonil 51 79 585 või
e-mailile: taimehoolik@gmail.com

August 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Hiina vanasõna:
teed plaane aastaks – külva seemet
teed plaane kümneks aastaks – istuta puid
teed plaane sajaks aastaks – hari inimesi!

ÜHINGUST
Panustame oma tegevusega tervisliku aiakultuuri arendamisse!
EESMÄRGID
MTÜ eesmärk on tervist väärtustava elukeskkonna ja  elulaadi tutvustamine ning aiakultuuri arendamine.
SÜNDMUSED
Siit leiad info  nii tulevaste kui juba toimunud sündmuste kohta.
KONTAKT
MTÜ Tervendavad Aiad, 
Juku põik 6-8, Harku vald, 
Rannamõisa, Harjumaa 76906 Kontakttelefon (+372) 50 37 504

Kodulehtede valmistamine aara.ee

AEDNIKE KEVADKONVERENTS Pühapäeval, 12. aprillil Anija mõisas Kell 10. 45 registreerimine. Kell 11. 00 konverentsi avamine. Kell 11. 05-11. 55 loeng „Kevadine väetamine ja taimekaitse poest leitavate ja looduslike vahenditega“ – Substrali aianduskonsultant Eneli Käger. Kell 12. 00-12. 45 loeng „Kevadel õitsevad ilupõõsad ja nende kasvatamine“ – Karla küla Tõnise puukool, Tõnis Tenso. Kell 12. 50-13. 00 PILDIESITLUS: Monika Kannelmäe tutvustab Peningi küla inglise stiilis dendroparki „Smaragd“, mille rajasid 1985. aastal legendaarsed aia- arhitektid Irma Tungal ja Aksel Kurt. Kell 13. 00-13. 25 KOHVIPAUS. Töötab kohvik. Müügil soojad joogid, soolased ja magusad pirukad. KOHVIPAUSI AJAL SAAB OSTA Eneli Kägeri autogrammiga trükisooja nõuanderaamatut „Aiast siin- ja sealpool aknalauda“. Raamat sisaldab nõuandeid taimekasvatajale läbi aasta. Siit leiab nii hobiaednik kui toalillekasvataja vastused peamistele küsimustele, mis puudutavad taimi ning nende kasvatamist kevadest kevadeni. Rohkete fotodega illustreeritud raamatus on autor lähema vaatluse alla võtnud järgmised teemad: -taimede valimine tuppa ja aeda; -kasvumullad ja -substraadid; -taimede külvamine/istutamine ja ümberistutamine; -taimede hooldamine ja väetamine; -puude ja põõsaste lõikamine; -taimekahjurid ja -haigused. Raamatu lõpus leidub kasulikke retsepte, kuidas ise väetisi ja kemikaalivabu pritsimisvahendeid kokku segada, ning tähelepanekuid ja soovitusi, kuidas erinevad taimed üksteist kaitsta võivad. Kell 13. 25-13. 50 loeng „Varajased kaunitarid püsilillede maailmas“ – aiaringi juhendaja ja aednik Helve Vaarmann. Kell 13. 50-15. 50 loeng „Kevadised lõikamistööd marja- ja puuviljaaias“ – aiatark Väino Eskla. Kell 15. 50-16. 00 AUHINDADE loosimine ja konverentsi lõpetamine. M Ü Ü G I L põnevad aed- ja juurviljaseemned firmalt Akone ja Väino Eskla mustsõstraistikud. NB! Soovid kindlate sortide osas palun edastada eelregistreerimisel. Beebitaimede ja seemnete ROHEVAHETUS. O S A L U S T A S U 6 eurot. NB! Kõikide registreerijate vahel loositakse erinevaid aia-auhindu. PEAAUHIND: Aiaringi ühepäevane reis „Imelised püsililled“ Tartu Botaanikaaeda, S. Savisaare ja A. Kähri koduaeda. Eelregistreerimine 5. aprilliks Helve Vaarmanni telefonil 51 79 585 või e-mailile: taimehoolik@gmail. com Aednike kevadkonverents Anija mõisas

www.tervendavadaiad.ee © 2014 MTÜ Tervendavad Aiad