Loodusest räägime tavaliselt imetledes, kui ilus, millised vaated jne. Tervisest rääkides peame silmas oma, enda s.t. inimese tervisest. Meil on kallal järjest rohkem haigusi, järjest noorematel, on nukramad ja rõõmsamad päevad. Milline on aga looduse enesetunne? Kas me oskame seda märgata? Kunas ja mille pärast loodus „nutab“ või „naerab“?
Sarja kohta
Looduse tervise sarjaga tahame meelde tuletada, et Inimene on looduse osa. Kõik, mis toimub looduses, mõjutab ka meid. Mis aga toimub looduses, kui palju me seda teame? Kust algab ja kus lõpeb loodus? Kas majauksest välja astudes oleme juba looduses või algab loodus meie jaoks kilomeetri kauguselt metsast?
Milliste hädades vaevleb meid ümbritsev keskkond? Mis toimub kliimaga? Miks peab kalendrisse vaatama, kui tahame teada , mis aastaaeg parasjagu on, aknast õue vaadates ju seda enam ei ütle. Lõunamaised taimed kolivad järjest põhjapoole, samas räägitakse ka kliima jahenemisest? Mida kõike sisaldab õhk ja milliseid helisid ta edasi kannab? Milliste uute haiguste käes kannatavad loomad, linnud? Kuidas tunnevad end meie aia kõige väiksemad elanikud ( konnad, mesilased)? Senini müstika valdkonda kuulunud nähtused (näit.rohuringid) on muutumas looduses tavapäraseks. Nendel ja veel paljudel muudel teemadel kõnelemegi selle sarja raames.
Olles teadlik looduses toimuvatest protsessidest oskame teha nii looduse kui enda jaoks tervislikumaid valikuid, kaitsta keskkonda ja iseennast!
Läbi looduse ja looduse probleemide tutvustamise aitame kaasa Harku valla slogani „Elu kui puhkus“ ja oma kodukoha loodusliku omapära väärtustamisele. Projekti rahastab siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.
Rohekeskkonda väärtustavat käitumist!