Huvitavat      Sündmused      Kontakt      

Aiandusmess 24.-26.04.15 Eesti Näituste Messikeskuses

Kodusaate messialal on võimalik kolme päeva jooksul aktiivsena harida end aiakujunduses ja aia pidamises ning võita väärtuslikke auhindu. Olge julged ja tulge oma küsimustega kohale! Saate kuulata loenguid, praktiseerida istutamisest pookimiseni. Arnold Hannusti käe all saate alustada või vaadata üle oma aiaplaani koolituses: “Millest alustada, millest hoiduda aiaplaani loomisel. ” Arnold Hannust peab veel loengud “Aed jaapani mõjutustega” ja “ Okaspuud – igihaljas ilu”. Aiakujunduse loenguid teeb ka armastatud aiakujundusõpetaja Reet Palusalu. Reet Palusalu põhimõtteid jälgides on võimalik kordi kiiremini teha aiatöid, sest õige tööriist ja õige tehnika on tähtsamad, kui enamasti osatakse uskuda. Seetõttu toimub koolitus: “Õiged tööriistad ja mida on vaja teada aiatöövõtetest ja turvalisusest”. Veel teeb Reet Palusalu alatiõitseva püsikupeenra kujunduse õpetuse, kolmandaks töötuba eriti lopsaka konteinerhaljastuse saladustest. Jüri Annist , raamatu “Laisa aedniku aed” autor ja Calmia Puukooli pidaja peab ka loengu: “Aastate jooksul aedades nähtud nipid” ja “Kaunid aiad maailmas, mida peab nägema”. Ülli-Riina Sildnik , kelle Helga Taimeaias on Eesti rikkalikum püsikuvalik. Harri Poom Saare-Tõrvaaugu Aiandustalust on teinud Eestis suuri imesid arbuuside, melonite, viinapuude jm eksootiliste taimedega. Loengud tulevadki teemal “Kuidas pooki
zero base cad Kaasaegse veebilehe loomine ja mõjusate kodulehtede tegemine aitab veebilehtede disaini valmistamise nähtavamaks teha, vaata aara.ee poolt kodulehekülgede valmistamise kohta aitab näidata kuidas veebilehe tegemine muudab ettevõtte netilehe moodsalt populaarseks lisaks ka kodulehe optimeerimine loob head eeldused koduka Google otsingu kaudu, lisaks aitab kodulehtede tegemise ja optimeerimisele tähelepanu pööramine netilehekülgi ka paremini ülesse leida, loe uue veebilehekülje tegemisest aara.ee disainibüroos lähemalt käib ja mida täpselt kodulehe tegemine endas kätkeb.
Huvitavad koolitused ja sündmused Varasem arhiiv Eriti antioksüdantide rikkad õunad Kuidas looduslikul moel taimi kahjurite eest kaitsta Aiakahjurite ennetamine Kuidas vabaneda aias tigudest Permakultuurist Nutikalt tehtud peenrad Kuidas teha koduaias permapeenraid? Kasvata aias supertoitu Milliseid taimi koos kasvatada?TABEL Kevadisi taimetoite Metsikud maitsed I: umbrohi ei hävine - ole sama sitke, terve ja võimas nagu väekas naat! Metsas ja niidul on toidulaud kaetud Umbrohi toidulauale Umbrohu hapendamine Eesti looduslikud söödavad taimed Jaan Kaplinski artikkel "Aiad omale ja teistele" Jaan Kaplinskilt "Pajude kiituseks" Toidumets Aiast huvituvad naised pärast 30. eluaastat Taimeravi e-raamat Maheaiandus Nõuandeid köögivilja-, puuvilja- ja seenekasvatajatele Talikülvist 2015.a. aasta puud Tallinna Lillefestival 2015 2015.a. kasvuhoonete trendid Tallinna Kopli Ametikooli nooremaednike lõpuaktus 31.10.14 Eesti Aiandusliidu Visioonikonverents 30.10.14 Külvikalender 2016 Parimad taimsed RAUA allikad KUU faasid 2016 Seltsilistaimed

Aiandusmess 24.-26.04.15 Eesti Näituste Messikeskuses

Kodusaate messialal on võimalik kolme päeva jooksul aktiivsena harida end aiakujunduses ja aia pidamises ning võita väärtuslikke auhindu. Olge julged ja tulge oma küsimustega kohale! Saate kuulata loenguid, praktiseerida istutamisest pookimiseni.

Arnold Hannusti käe all saate alustada või vaadata üle oma aiaplaani koolituses: “Millest alustada, millest hoiduda aiaplaani loomisel.” Arnold Hannust peab veel loengud “Aed jaapani mõjutustega” ja “ Okaspuud – igihaljas ilu”.
Aiakujunduse loenguid teeb ka armastatud aiakujundusõpetaja Reet Palusalu. Reet Palusalu põhimõtteid jälgides on võimalik kordi kiiremini teha aiatöid, sest õige tööriist ja õige tehnika on tähtsamad, kui enamasti osatakse uskuda. Seetõttu toimub koolitus: “Õiged tööriistad ja mida on vaja teada aiatöövõtetest ja turvalisusest”. Veel teeb Reet Palusalu alatiõitseva püsikupeenra kujunduse õpetuse, kolmandaks töötuba eriti lopsaka konteinerhaljastuse saladustest.
Jüri Annist, raamatu “Laisa aedniku aed” autor ja Calmia Puukooli pidaja peab ka loengu: “Aastate jooksul aedades nähtud nipid” ja “Kaunid aiad maailmas, mida peab nägema”.
Ülli-Riina Sildnik, kelle Helga Taimeaias on Eesti rikkalikum püsikuvalik.
Harri Poom Saare-Tõrvaaugu Aiandustalust on teinud Eestis suuri imesid arbuuside, melonite, viinapuude jm eksootiliste taimedega. Loengud tulevadki teemal “Kuidas pookida perepuid”“Kuidas teha rohtset pookimist”jpm
Eve Piibeleht on Aavikuemanda Puukooliga aidanud samuti Eestis aianduselu edendada. Justnimelt tema on toonud maale armastatud värvilised suurelehised hortensiad ja pojengid, mida varem nähtud pole. Vähem tuntud on Aavikuemanda Puukool just väga eriliste taimede poolest. Sellest ka loeng“Miks mitte traditsioonilise asemel hoopis…” ; loomulikult ka “Pojengid, põnevaimad uued sordid” ning “Laialehised hortensiad – asendamatud iludused sügiseks”.

Meie ehitusalal teeme Asra Ehitusega läbi praktilised teemad:

1. Heki rajamine – maksimaalselt kindel tehnika.
2. Privaatsuspiirded.
3. Piirdeaed – kaitseb ja on mugav hooldada.
4. Vanutatud romantilised pinnad maakodusse.
5. Plastrexist terrass
6. Ikodor Unikivi
Eesti ja Soome Floristika koolide meistrivõistlused.

Põnevad seminarid ja töötoad messil “Interjöör 2015”

Kallid kliendid ja külastajad!

Seoses sularaha üha väiksema nõudlusega ei ole Swedbank Pangabussil kahjuks võimalik enam üritustel osaleda. Üritusel puudub sularaha väljavõtmise võimalus. Palume arvestada sellega.

 

Mess on avatud
Reedel, 24.04 kell 11.00 – 18.00 
Laupäeval, 25.04 kell 10.00 – 18.00 
Pühapäeval, 26.04 kell 10.00 – 16.00

Messipilet
Üksikpilet   5 
Sooduspilet   3 €  (õpilased, üliõpilased, pensionärid, soodusflaier)
Alla 7 aastased tasuta!

Prindi välja soodusflaier ning pilet maksab Sulle vaid 3 €!
FLAIER 3 €

 PÕNEVAD TASUTA SEMINARID MESSIL "INTERJÖÖR JA AED" 24.-26.04.15

Ideid, nõu ja praktilisi kogemusi saab koduportaal INkodu.ee ja Eesti Näituste AS-i korraldatud Disaini-inspiratsiooni ülikoolist, kus on loengupidajatena esindatud värvikas seltskond oma ala professionaale nii sisekujunduse, sisustuse kui aianduse valdkonnast.

Reede 24.04.2015
12.30 – 13.30 HÕLPSASTI KASUTATAV EHK LIGIPÄÄSETAV KÖÖK
Lektor: universaalse disaini spetsialist Hiie Härm
Registreeru siit

14.00 – 16.00 DEKORATIIVVÄRVID SISEKUJUNDUSES (WORKSHOP)
Juhendab: Värvikeskuse disainer Kätri Keerd
Registreeru siit

16.15 – 17.15 KODUAIA FENG SHUI – HEAD ENERGIAT SAAB ISE LUUA
Lektor: Seeder konsultatsioonide feng shui spetsialist Siret Seeder
Registreeru siit

SISEKUJUNDAJA NÕUSTAB TASUTA!
Reede  12.30 – 17.00.
Nõustab sisearhitekt Kristi Tammekand


Laupäev 25.04

11.30 – 12.30 KAASAEGSE KODU KUJUNDAMINE
Lektor: sisearhitekt Airita Aim
Registreeru
 siit

12.45 – 13.45 FENG SHUI ELEMENDID KODUS – ELULE UUS HINGAMINE 
Lektor: feng shui spetsialist Siret Seeder 
Registreeru
 siit

14.00 – 15.00 KUIDAS PLANEERIDA HOOLDUSVABA UNISTUSTE AEDA?
Lektor: aiakujundaja Roman Ait 
Registreeru
 siit

15.15 – 17.30 MÖÖBLI VÄRVIMISE LÕPUTUD VÕIMALUSED (WORKSHOP)
Juhendab: 
Värvikeskuse disainer Helen Sarevet
Registreeru
 siit

SISEKUJUNDAJA NÕUSTAB TASUTA!
Laupäev 11.00-16.30
Nõustab sisearhitekt Reet Krause 

Pühapäev 26.04
11.20 – 12.15 KUIDAS PLANEERIDA AJATUT FUNKTSIONAALSET KODU 
Lektor: 
sisearhitekt Aet Piel
Registreeru
 siit

12.20 – 13.20 KODU KUJUNDAMINE VÄRVIDEGA
Lektor: Värvikeskuse disainer Eve-Lii Sandre 
Registreeru
 siit

13.35 – 14.35 TAIMEDE LOPSAKUS JA HAIGUSKINDLUS SÕLTUB MULLA VALIKUST
Lektor: 
aiandusagronoom Mart Ruumet 
Registreeru
 siit

14.45 – 15.45 ERITASAPINNALISE JA KEERUKA KUJUGA KRUNDI PLANEERIMINE
Lektor: 
aiakujundaja Roman Ait
Registreeru siit

SISEKUJUNDAJA NÕUSTAB TASUTA! 
Pühapäev 10.45 – 15.30
Nõustab sisekujundaja Victoria Rüütel 

August 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Hiina vanasõna:
teed plaane aastaks – külva seemet
teed plaane kümneks aastaks – istuta puid
teed plaane sajaks aastaks – hari inimesi!

ÜHINGUST
Panustame oma tegevusega tervisliku aiakultuuri arendamisse!
EESMÄRGID
MTÜ eesmärk on tervist väärtustava elukeskkonna ja  elulaadi tutvustamine ning aiakultuuri arendamine.
SÜNDMUSED
Siit leiad info  nii tulevaste kui juba toimunud sündmuste kohta.
KONTAKT
MTÜ Tervendavad Aiad, 
Juku põik 6-8, Harku vald, 
Rannamõisa, Harjumaa 76906 Kontakttelefon (+372) 50 37 504

Kodulehtede valmistamine aara.ee

Kodusaate messialal on võimalik kolme päeva jooksul aktiivsena harida end aiakujunduses ja aia pidamises ning võita väärtuslikke auhindu. Olge julged ja tulge oma küsimustega kohale! Saate kuulata loenguid, praktiseerida istutamisest pookimiseni. Arnold Hannusti käe all saate alustada või vaadata üle oma aiaplaani koolituses: “Millest alustada, millest hoiduda aiaplaani loomisel. ” Arnold Hannust peab veel loengud “Aed jaapani mõjutustega” ja “ Okaspuud – igihaljas ilu”. Aiakujunduse loenguid teeb ka armastatud aiakujundusõpetaja Reet Palusalu. Reet Palusalu põhimõtteid jälgides on võimalik kordi kiiremini teha aiatöid, sest õige tööriist ja õige tehnika on tähtsamad, kui enamasti osatakse uskuda. Seetõttu toimub koolitus: “Õiged tööriistad ja mida on vaja teada aiatöövõtetest ja turvalisusest”. Veel teeb Reet Palusalu alatiõitseva püsikupeenra kujunduse õpetuse, kolmandaks töötuba eriti lopsaka konteinerhaljastuse saladustest. Jüri Annist , raamatu “Laisa aedniku aed” autor ja Calmia Puukooli pidaja peab ka loengu: “Aastate jooksul aedades nähtud nipid” ja “Kaunid aiad maailmas, mida peab nägema”. Ülli-Riina Sildnik , kelle Helga Taimeaias on Eesti rikkalikum püsikuvalik. Harri Poom Saare-Tõrvaaugu Aiandustalust on teinud Eestis suuri imesid arbuuside, melonite, viinapuude jm eksootiliste taimedega. Loengud tulevadki teemal “Kuidas pookida perepuid” ; “Kuidas teha rohtset pookimist” jpm Eve Piibeleht on Aavikuemanda Puukooliga aidanud samuti Eestis aianduselu edendada. Justnimelt tema on toonud maale armastatud värvilised suurelehised hortensiad ja pojengid, mida varem nähtud pole. Vähem tuntud on Aavikuemanda Puukool just väga eriliste taimede poolest. Sellest ka loeng “Miks mitte traditsioonilise asemel hoopis…” ; loomulikult ka “Pojengid, põnevaimad uued sordid” ning “Laialehised hortensiad – asendamatud iluit SISEKUJUNDAJA NÕUSTAB TASUTA! Laupäev   11. 00-16. 30 Nõustab sisearhitekt  Reet Krause  Pühapäev 26. 04 11. 20 – 12. 15   KUIDAS PLANEERIDA AJATUT FUNKTSIONAALSET KODU  Lektor:  sisearhitekt  Aet Piel Registreeru   siit 12. 20 – 13. 20  KODU KUJUNDAMINE VÄRVIDEGA Lektor:  Värvikeskuse disainer  Eve-Lii Sandre   Registreeru   siit 13. 35 – 14. 35  TAIMEDE LOPSAKUS JA HAIGUSKINDLUS SÕLTUB MULLA VALIKUST Lektor:  aiandusagronoom  Mart Ruumet   Registreeru   siit 14. 45 – 15. 45  ERITASAPINNALISE JA KEERUKA KUJUGA KRUNDI PLANEERIMINE Lektor:  aiakujundaja  Roman Ait Registreeru   siit SISEKUJUNDAJA NÕUSTAB TASUTA!  Pühapäev  10. 45 – 15. 30 Nõustab sisekujundaja  Victoria Rüütel   

Aiandusmess 24. -26. 04. 15 Eesti Näituste Messikeskuses

www.tervendavadaiad.ee © 2014 MTÜ Tervendavad Aiad