Huvitavat      Sündmused      Kontakt      

Okt. 2014 Uus sari ''Targad talutööd linnaaias''

MTÜ Tervendavad Aiad on sel hooajal võtnud südame asjaks kõneleda vanadest talutöödest, millede tegemine oli majapidamistes tavapärane. Paljusid neist oleks võimalik teha ka meie tänastes koduaedades. Kuidas ja mida? Sellest räägimegi sarjas „Targad talutööd linnaaias“. Kohtumisõhtutele Tabasalu mahekohvikus „Rohujuur“ tulevad külla inimesed meie endi hulgast. Neid eristab vaid see, et nemad on oma õue peal leidnud ruumi, aega nn. talutööde tegemiseks. Sissejuhatuseks räägime 28. okt. põlissortidest. Õpime märkama, väärtustama talulilli, viljapuid-põõsaid, mis on meie aias kasvanud juba aastakümneid. Saame teada, milliste omaduste pärast tuleks just neid taimi iga hinna eest säilitada. Räägime kanade pidamisest: kui reaalne või hullumeelne, võimalik või võimatu, kallis või tasuv, töömahukas või lihtne see on. Muru niitmine võib olla tüütu tegevus. Kas, kus ja kuidas võiks selle töö tegemiseks appi võtta lambad? Kuidas taimedega lõnga värvida, kuidas mehed saavad panustada talutoitude, hoidiste tegemisse, räägime küüslaaugu moosi keetmisest, kasevihtade tegemisest jms. Värskendame oma mälu töödes, tegemistes, mis hakkavad meist järjest kaugemale, unustuse hõlma vajuma. Me ei tee seda ainult selles võtmes kui lihtne see kõik on, vaid toome „teateid tegelikkusest“, räägime ka ohtudest, muredest. Igaüks peab ise otsustama, kui jõukohane ja sobilik miski tema õue peal on või ei ole. Kui oled kokku puut
zero base cad Kaasaegse veebilehe loomine ja mõjusate kodulehtede tegemine aitab veebilehtede disaini valmistamise nähtavamaks teha, vaata aara.ee poolt kodulehekülgede valmistamise kohta aitab näidata kuidas veebilehe tegemine muudab ettevõtte netilehe moodsalt populaarseks lisaks ka kodulehe optimeerimine loob head eeldused koduka Google otsingu kaudu, lisaks aitab kodulehtede tegemise ja optimeerimisele tähelepanu pööramine netilehekülgi ka paremini ülesse leida, loe uue veebilehekülje tegemisest aara.ee disainibüroos lähemalt käib ja mida täpselt kodulehe tegemine endas kätkeb.

Okt. 2014 Uus sari ''Targad talutööd linnaaias''

Elame linna külje all. Paljudel meist on oma aiad, mis väga tihti muruvaibaga kaetud, elupuudega äärestatud ruudukesed. Oleme ära unustamas võimalusi mida koduaed võiks pakkuda. Aia põhifunktsiooniks on kujunemas, jäämas puhkekoha roll. Samas külastame järjest tihemini perearstikeskusi, looduspoode, mahetoidu pakkujaid. Terviseprobleemid sunnivad astuma samme tervislikumate, looduslähedasemate eluviiside poole.

MTÜ Tervendavad Aiad on sel hooajal võtnud südame asjaks kõneleda vanadest talutöödest, millede tegemine oli majapidamistes tavapärane. Paljusid neist oleks võimalik teha ka meie tänastes koduaedades. Kuidas ja mida? Sellest räägimegi sarjas „Targad talutööd linnaaias“.

 

Kohtumisõhtutele Tabasalu mahekohvikus „Rohujuur“ tulevad külla inimesed meie endi hulgast. Neid eristab vaid see, et nemad on oma õue peal leidnud ruumi, aega nn. talutööde tegemiseks.

 

Sissejuhatuseks räägime 28.okt. põlissortidest. Õpime märkama, väärtustama talulilli, viljapuid-põõsaid, mis on meie aias kasvanud juba aastakümneid. Saame teada, milliste omaduste pärast tuleks just neid taimi iga hinna eest säilitada. Räägime kanade pidamisest: kui reaalne või hullumeelne, võimalik või võimatu, kallis või tasuv, töömahukas või lihtne see on. Muru niitmine võib olla tüütu tegevus. Kas, kus ja kuidas võiks selle töö tegemiseks appi võtta lambad? Kuidas taimedega lõnga värvida, kuidas mehed saavad panustada talutoitude, hoidiste tegemisse, räägime küüslaaugu moosi keetmisest, kasevihtade tegemisest jms.

 

Värskendame oma mälu töödes, tegemistes, mis hakkavad meist järjest kaugemale, unustuse hõlma vajuma. Me ei tee seda ainult selles võtmes kui lihtne see kõik on, vaid toome „teateid tegelikkusest“, räägime ka ohtudest, muredest. Igaüks peab ise otsustama, kui jõukohane ja sobilik miski tema õue peal on või ei ole.

 

Kui oled kokku puutunud käsitletavate teemadega, võta oma Tarkus, Kogemus kaasa ja tule jaga seda meiega! Infot MTÜ Tervendavad Aiad tegemiste kohta vt. FB konto: Õnne Einer.

 

Toredate kohtumisteni!

MTÜ Tervendavad Aiad

atesteeritud maastikuehitaja

Õnne Einer

September 2023
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Hiina vanasõna:
teed plaane aastaks – külva seemet
teed plaane kümneks aastaks – istuta puid
teed plaane sajaks aastaks – hari inimesi!

ÜHINGUST
Panustame oma tegevusega tervisliku aiakultuuri arendamisse!
EESMÄRGID
MTÜ eesmärk on tervist väärtustava elukeskkonna ja  elulaadi tutvustamine ning aiakultuuri arendamine.
SÜNDMUSED
Siit leiad info  nii tulevaste kui juba toimunud sündmuste kohta.
KONTAKT
MTÜ Tervendavad Aiad, 
Juku põik 6-8, Harku vald, 
Rannamõisa, Harjumaa 76906 Kontakttelefon (+372) 50 37 504

Kodulehtede valmistamine aara.ee

MTÜ Tervendavad Aiad on sel hooajal võtnud südame asjaks kõneleda vanadest talutöödest, millede tegemine oli majapidamistes tavapärane. Paljusid neist oleks võimalik teha ka meie tänastes koduaedades. Kuidas ja mida? Sellest räägimegi sarjas „Targad talutööd linnaaias“. Kohtumisõhtutele Tabasalu mahekohvikus „Rohujuur“ tulevad külla inimesed meie endi hulgast. Neid eristab vaid see, et nemad on oma õue peal leidnud ruumi, aega nn. talutööde tegemiseks. Sissejuhatuseks räägime 28. okt. põlissortidest. Õpime märkama, väärtustama talulilli, viljapuid-põõsaid, mis on meie aias kasvanud juba aastakümneid. Saame teada, milliste omaduste pärast tuleks just neid taimi iga hinna eest säilitada. Räägime kanade pidamisest: kui reaalne või hullumeelne, võimalik või võimatu, kallis või tasuv, töömahukas või lihtne see on. Muru niitmine võib olla tüütu tegevus. Kas, kus ja kuidas võiks selle töö tegemiseks appi võtta lambad? Kuidas taimedega lõnga värvida, kuidas mehed saavad panustada talutoitude, hoidiste tegemisse, räägime küüslaaugu moosi keetmisest, kasevihtade tegemisest jms. Värskendame oma mälu töödes, tegemistes, mis hakkavad meist järjest kaugemale, unustuse hõlma vajuma. Me ei tee seda ainult selles võtmes kui lihtne see kõik on, vaid toome „teateid tegelikkusest“, räägime ka ohtudest, muredest. Igaüks peab ise otsustama, kui jõukohane ja sobilik miski tema õue peal on või ei ole. Kui oled kokku puutunud käsitletavate teemadega, võta oma Tarkus, Kogemus kaasa ja tule jaga seda meiega! Infot MTÜ Tervendavad Aiad tegemiste kohta vt. FB konto: Õnne Einer. Toredate kohtumisteni! MTÜ Tervendavad Aiad atesteeritud maastikuehitaja Õnne Einer

Elame linna külje all. Paljudel meist on oma aiad, mis väga tihti muruvaibaga kaetud, elupuudega äärestatud ruudukesed. Oleme ära unustamas võimalusi mida koduaed võiks pakkuda. Aia põhifunktsiooniks on kujunemas, jäämas puhkekoha roll. Samas külastame järjest tihemini perearstikeskusi, looduspoode, mahetoidu pakkujaid. Terviseprobleemid sunnivad astuma samme tervislikumate, looduslähedasemate eluviiside poole. Okt. 2014 Uus sari ''Targad talutööd linnaaias''

www.tervendavadaiad.ee © 2014 MTÜ Tervendavad Aiad